Siz bu ülkeye Rus gelini getirdiniz, peki nelere hazır olmak gerekir
– Rus kadınlarının sırlarını keşfedin. facebook

turkishggirl

Siz bu ülkeye Rus gelini getirdiniz, peki nelere hazır olmak gerekir

Eğer sizin mutlu aile hayalinizde her zaman güzel, ilgili ve evinde titiz olan, çocuklarını seven bir kadın mavcut ise, o zaman bu kadın tartışmasız Rus hanımıdır. Rus kadınları zeki ve akıllı, sadık ve sabırlıdırlar. Küresel şebekelerin imkanları sayesinde Rus gelin adayları ile tanışmak şuanda problem değildir. Bizim için nikahın yapılması ve Rus gelinin bu ülkeye taşınmasının gerçekleştirilmesi zor değildir.

Ancak, Rus kadınlarının bazı davranış özellikleri hakkında bilgi sahibi olmanız sizin yararınızadır, çünkü online sohbet etmek – başka bir şey, ilk şahri buluşma ise – başkadır, üstelik ortak hayata başlamak ise – tamamen farklıdır. Bazı davranış kusurları sizin yanıldığınız, acele karar aldığınız izlenimi yaratabilir, ama karar verirken acele edilmemelidir, bu duruma farklı açıdan bakmayı deneyin. Eğer siz, online tanışma ajansları üzerinden Rus gelin adaylarını aramaya başlamadan önce bu ülkenin zihniyeti hakkında ihtiyatlı bir şekilde ilgilendiyseniz, defalarca sohbet etmiş olduğunuz güzel bir kızın şahsi buluşma sırasında size biraz kaba ve hatta bazen nezaketsiz görünmesine şaşırmamanız gerekir.

Rusyadaki hayat hakkında bilgileri toplarken Rus toplumundaki kabul edilen davranış kurallarının batıdaki davranışsal modelinden tamamen farklı olduğuna, görgü kurallarının ihlalinin burada neredeyse normal olduğuna dikkat etmiş olmalısınız. Ahlaklı yetiştirilen Rus kızları için bu koşullarda ‘kendini bu şekilde’ tutabilmesi çok zordur, sağanak yağış altında ıslanmamanın mümkün olmadığı gibi.

Sevgilinizin sizin toplumdaki kabul edilen görü kuralları içerisinde davranmadığı farkettiğinzde, ona kibar bir şekilde yaptığı hataları belirtmelisiniz. İnanın, Rus kadınları çok zekâlıdırlar ve "anında her şeyi kaparlar." Hangi davranış çizgisini takip etmesi gerektiği hemen anlar, ve sizin ülkenin kültürünü hatırlar, eksiklikleri size sorar ve internette araştırır. Çok zaman geçmeden onun davranışlarının ve kendisinin nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Demek, Rus kadını aşağıdakileri yapıyor ise şaşırmamanız gerekir:

• Çok nadir gülümsüyor ise. Neden nadir gülümsediğini anlamak için sevgilinizin memleketindeki yaşayan insanlara bakmak yeterlidir. Rusyada insanların birbirlerine gülümsemesi hiç olmamıştır. Burada iyi niyetli ve dostça gülümseme alaycı olarak algılanabilir. Bu bir problemdir.

turkishggirl

• ‘Afedersiniz’ kelimesini çok nadir kullanıyor ise. Bunun nedeni yine Rusyadaki özür dileme alışkanlığının olmamasıdır, çünkü insanların çoğu etraftaki insanlara herhangi bir rahatsızlık vermediklerinden, aksine onların kendisini rahatsız ettiklerinden emindirler.

• Hemen hemen kimse ile selamlaşmıyor ise. Rusyada tanımadığın yabancı insanlar ile konuşma alışkanlığı yoktur. Ama bugün büyük şehirlerde insanlar dükkanlarda, bankalarda ve diğer kurumlarda ve kamu alanlarında selamlaştıkları bir gerçektir, ülkenin iç bölgelerinde ise herşey eskisi gibi kalmaktadır.

İlgili Makaleler:

Neden Türk erkekleri daha çok Rus kızlarıyla evlenmektedirler

Bir Rus kadını ile nikah yapmak: ortak hayata başlamanın özellikleri

Online tanışmaların püf noktası: hangi mesajlara Rus kızları cevap verirler

• Anlaşılmaz bir mizah duygusuna sahip ise. Çoğu Ruslar ciddi yüz şekli ile şakalaşırlar. Ona, eğer muhatabını güldürmek istiyor ise kendisinin gülmesi gerektiğini anlatmanız yeterlidir.

• Sıkça hayatından şikayet ediyor ise. Ülkenizde insanların çoğu çok mutludurlar ve hayattan zevk almaktadırlar. Tabiki, herkesin zorlukları oluşmaktadır, ama sizin ülkede kendi problemlerini etraftakilere ‘mal etme’ alışkanlığı yoktur. Ruslar için ise sürekli hayatından şikayet etmek bir alışkanlıktır. Siz sevgiliniz ile bu nüans konusunda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz, ve zamanla onun dünya görüşü doğru yöne doğru değişecektir.

Bu tür davranış özellikleri tüm Rus kızları için geçerli değildir, ama biz bunu anlatma zorunluluğu hissettik.

Önceki Makale | Sonraki Makale